Podsumowanie konkursu „Wiedza o Rzemiośle” – edycja 2024

Z wielką radością informujemy, że konkurs „Wiedza o Rzemiośle” – edycja 2024 dobiegł końca! W dniu 8 stycznia 2025 roku Cech Rzemiosł Różnych w Sztumie zaprosił laureatów konkursu na uroczystą ceremonię podczas której podsumowano konkurs oraz wręczono nagrody. Uroczystość była doskonałą okazją, aby wspólnie celebrować sukcesy młodzieży oraz podkreślić wagę rzemiosła oraz zawodów rzemieślniczych w dzisiejszym świecie.

Przebieg konkursu:

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego głównym celem było promowanie wiedzy o zawodach rzemieślniczych wśród młodzieży. Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatu sztumskiego, malborskiego, tczewskiego oraz kwidzyńskiego wzięli udział w zdalnym teście, sprawdzającym ich znajomość historii rzemiosła, zawodów rzemieślniczych oraz wiedzy na temat dualnego nauczania – możliwości łączenia nauki w szkole z nauką zawodu u rzemieślnika.

Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem dedykowanej platformy edukacyjnej, która umożliwiała łatwą rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. To innowacyjne podejście pozwoliło nam skuteczniej dotrzeć do dzisiejszej młodzieży, umożliwiając im wygodny i nowoczesny sposób uczestnictwa w konkursie oraz rozwijania ich zainteresowań związanych z tematyką wydarzenia.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy 10 zwycięzców, którym raz jeszcze serdecznie gratulujemy! Pełna lista zwycięzców była już ogłoszona wcześniej, a dziś pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim Uczestnikom – Wasza wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie! Podczas ceremonii, Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe (konsole, tablety, smartphony, głośniki) o łącznej wartości 10000 zł. Mamy nadzieję, że te nagrody będą dla Was dodatkowym motywatorem do dalszego rozwoju. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pasji konkurs stał się wyjątkowym wydarzeniem, które promuje wiedzę i umiejętności w dziedzinie rzemiosła oraz zawodów rzemieślniczych.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże młodzieży w dalszych wyborach edukacyjnych, a zawody rzemieślnicze zyskają nowych, ambitnych adeptów. Liczymy, że przyszłe edycje konkursu spotkają się z równie dużym zainteresowaniem, i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych okazji do wspólnej rywalizacji i promowania wiedzy!

Statystyki konkursowe:
  • Liczba zarejestrowanych uczestników: 175, z tego 152 aktywowało konto
  • Łączna Liczba przeprowadzonych testów próbnych: 510
  • Łączna liczba przeprowadzonych testów głównych: 116
  • Średnia trafność odpowiedzi (testy główne): 40.12 %
  • Średnia liczba zdobytych punktów (testy główne): 139.49 pkt (na maksymalne 399.00 pkt)
  • Średni czas trwania sesji (testy główne): 1423.78 sekund (na maksymalny czas 1800.00 sekund)
Lista szkół konkursowych oraz sumaryczna liczba zrealizowanych testów głównych przez jej uczniów:
LpSzkołaLiczba wykonanych testów głównych
1SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 SPECJALNA – ul. Jagiellońska 79, 82-200 Malbork3
2ZESPÓŁ SZKÓŁ SZKOŁA PODSTAWOWA IM. RODZINY DONIMIRSKICH W CZERNINIE – ul. Donimirskich 19, 82-400 Czernin20
3SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. ADAMA MICKIEWICZA W KWIDZYNIE – ul. Warszawska 13, 82-500 Kwidzyn15
4SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TYSIĄCLECIA PAŃSTWA POLSKIEGO – ul. Krzywa 17, 82-440 Dzierzgoń34
5SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W MALBORKU – pl. Gabriela Narutowicza 15, 82-200 Malbork2
6SZKOŁA PODSTAWOWA W KORZENIEWIE – ul. Kwidzyńska 20, 82-500 Korzeniewo5
7SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA III SOBIESKIEGO W MALBORKU – ul. Stefana Żeromskiego 45, 82-200 Malbork2
8SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM.PŁK. STANISŁAWA DĄBKA W TCZEWIE – ul. Marii Konopnickiej 11, 83-110 Tczew1
9SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MAKSYMILIANA GOLISZA W SZTUMIE – ul. Reja 15, 82-400 Sztum27
10SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SZTUMIE – ul. Sienkiewicza 54, 82-400 Sztum6
11SZKOŁA PODSTAWOWA IM. GENERAŁA JÓZEFA BEMA W STARYM POLU – ul. gen. Józefa Bema 6, 82-220 Stare Pole1
LpSzkołaLiczba wykonanych testów głównych
Zdjęcia z wydarzenia:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ceremonii wręczenia nagród:

Podziękowania:

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia – naszym partnerom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację konkursu. Ogromne podziękowania kierujemy również do nauczycieli oraz rodziców, którzy wsparli uczestników konkursu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Narodowemu Instytutowi Wolności za udzielenie wsparcia finansowego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. To dzięki tej hojnej dotacji, nasz Konkurs „Wiedza o Rzemiośle” mógł stać się możliwy i zyskać jeszcze większe znaczenie dla edukacji rzemieślniczej. Program ten stanowi ważny element wsparcia dla rozwoju rzemiosła, promując innowacje, przedsiębiorczość oraz nowoczesne podejście do tradycji rzemieślniczych. Program ten skierowany jest do organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.


Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu „Polski Inkubator Rzemiosła” na lata 2021-2030 edycja 2024/2025

Podziel się swoją opinią
Skip to content